Szanowni Państwo -Rodzice i Opiekunowie!

 

Zgodnie z nowymi wytycznymi i rozporządzeniem MEN z dnia 23. 10. 2020 r.  od 24.10. 2020 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne w szkole dla uczniów klas IV-VIII.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wchodzą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian, czyli przychodzą do szkoły i mają zajęcia według planu, a także zapewnione wszystkie dotychczasowe warunki pobytu- posiłki, dowóz autobusem, opiekę świetlicową.

 

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

Organizacja polega na tym, że  uczniowie klas IV- VIII będą uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez platformę edukacyjną Microsoft Teams (Office 365) oraz dziennik elektroniczny.

 

Lekcje zdalne będą odbywały się według dotychczasowego planu lekcji i będą trwały 45 minut. Obowiązkiem nauczyciela  przygotowującego lekcję jest poprowadzić ją tak, by uczniowie bezpośrednio przy komputerze przebywali 30 minut, pozostałe 15 minut ma być pracą własną, pod kontrolą nauczyciela, którzy zajęcia zdalne prowadzą będąc w miejscu pracy, czyli w szkole.

 

Mając doświadczenie z poprzedniego- wiosennego- okresu zdalnego nauczania, chcąc zapewnić jak najlepszą efektywność pracy uczniów zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie zgody na używanie kamery w czasie lekcji. W związku z tym przesłany zostanie do Państwa wzór zgody  w tej sprawie. Wszelkie ustalenia i zasady pracy zdalnej znajdą Państwo w odrębnym regulaminie.

 

Informuję również, że w szkole będzie można wypożyczyć sprzęt do zdalnego nauczania- laptopy- na dotychczasowych zasadach. Po sprzęt będzie można zgłaszać się od poniedziałku, od godziny  11.00.

Jeśli uczniowie zostawili w szkole podręczniki, zeszyty, ćwiczenia lub inne niezbędne przybory, można będzie je odebrać od poniedziałku od godziny 7.30.

 

Wszelkie informacje na temat planu godzin, treści lekcji, zadawanych prac i ćwiczeń oraz prace wykonywane przez ucznia przesyłane i odsyłane są drogą elektroniczną- poprzez dziennik elektroniczny lub platformę TEAMS.

 

Informuję, że szkolny pedagog, psycholog i doradca zawodowy  pozostają do dyspozycji uczniów i Państwa według poniższego harmonogramu:

 

1)        Pedagog szkolny, doradca zawodowy-Anna Wrzeciono:

Dyżury pedagoga: wtorek 11.00-11.50, 12.50- 13.40, 15.20-16.30; środa 8.50- 12.00

Dyżury doradcy zawodowego: środa 13.35- 15.35

kontakt: e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., edziennik lub telefonicznie w godzinach pracy nauczyciela- 774617283

 

2)        Psycholog szkolny Anna Gancarz, dyżury – wtorek: w godzinach od 10.30 do 15.30,

kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., edziennik lub telefonicznie w godzinach pracy nauczyciela- 774617283

 

W przypadku trudności z obsługą komputera lub potrzebą nabycia umiejętności obsługi programów lub aplikacji wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania zachęcamy rodziców i uczniów do indywidualnych konsultacji z nauczycielem informatyki lub  z wychowawcami:

p. Arkadiusz Pyto- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  edziennik lub telefonicznie w godzinach pracy nauczyciela- 774617283

 

Pracownicy administracji i obsługi od 31 marca 2020 pracują według dotychczasowych zasad i godzin pracy. W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej:  PSP Otmice- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie- 774617283.

 

Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych- boiska szkolne, sale gimnastyczne, place zabaw.

Kontakt z dyrektorem szkoły- Jolantą Lamm: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Tel.723045333

Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez e-dziennik.

 Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami i uczestniczyły w zajęciach. W godzinach od 8.00 do 16.00 nie mogą przebywać w przestrzeni publicznej bez opieki rodziców.

Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.                  

Służymy Państwu pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

 

Z poważaniem- Jolanta Lamm- Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Otmicach