Wójt Gminy Izbicko oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Myśliwca w Izbicku  zapraszają do udziału w  XXVII Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie” (21. 05. 2021 r.). Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych województwa opolskiego i zainteresowanych szkół województw ościennych- dolnośląskiego i śląskiego.

Ze względu na obecną sytuację pandemii tegoroczna edycja odbędzie się 21. maja (piątek) 2021 r.   w formie on-line, co pozwoli uczniom i nauczycielom przygotować występy mimo trudnych, pandemicznych warunków.

Mając świadomość wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znajdujemy - czasu obostrzeń i ograniczeń związanych z pandemią, długotrwałe nauczanie zdalne - udział w konkursie będzie polegał na nagraniu filmu z prezentacją (monologu!) i umieszczeniu go na serwerze w Internecie poprzez szyfrowane połączenie. W dniu konkursu występy uczestników Konkursu będą prezentowane w serwisie społecznościowym: Facebook – „Izbicko TV”, od godz. 10.00.  

Adres zostanie podany przez organizatorów w późniejszym terminie. Sposób przesłania pliku z prezentacją będzie przesłany uczestnikom 7 maja 2021 r. Termin zgłoszenia i przesłania nagrania z prezentacją do finału wojewódzkiego-  do 14 maja 2021 roku.

Wymagania nagranego materiału:

czas trwania do 5 minut;
(horyzontalnie);
format pliku wideo mP4, MOV;
przed wysłaniem sprawdzić jakość dźwięku;
wielkość pliku do 2 GB.
Wierzymy, że dzięki takiej formie będzie można przeprowadzić konkurs i podtrzymać wieloletnią tradycję „Śląskiego Berania”.

Organizatorzy proponują i zachęcają do podjęcia  w monologach takich tematów jak: ochrona środowiska, walka ze smogiem, walory przyrodnicze „mojej małej ojczyzny- Śląska”, dbałość o najbliższe otoczenie, tradycje, zwyczaje związane zależnością człowieka, jego życia z naturą, przyrodą, a także problemy współczesne, np. czas pandemii, nauka zdalna.

Osobą odpowiedzialną za  organizację XXVII Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie” jest Jolanta Lamm- tel. 723045333.

Wszelkie sprawy związane z przebiegiem konkursu należy kierować na adres:  Szkoła Podstawowa im. F. Myśliwca w Izbicku, ul 15 Grudnia 32, 47-180 Izbicko, tel.: 77/4617284; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły znajdują się w regulaminie stanowiącym załącznik do pisma, a także na stronach: SP Izbicko: www.spizbicko.pl  Urzędu Gminy Izbicko: www.izbicko.pl  Kuratorium Oświaty w Opolu: www.kuratorium.opole.pl (zakładka: konkursy tematyczne).

   
W imieniu organizatorów - Jolanta Lamm, dyrektor Zespołu Szkół Gminy Izbicko

Załącznik nr 1- Regulamin XXVII Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego dla Przedszkoli, Uczniów Szkół Podstawowych, Ponadpodstawowych i Dorosłych  wraz z kartami zgłoszeń i zgodą na przetwarzanie danych osobowych.