Janusz Korczak był człowiekiem wielu talentów. Został jednak zapamiętany przede wszystkim jako jeden z najważniejszych polskich nauczycieli i pedagogów. Dzieciom oddał całe swoje serce. Razem z nimi również zginął.

Janusz Korczak był prawdziwym przyjacielem dzieci. Chciał, aby pozwolono im popełniać błędy i samodzielnie odkrywać świat.

Kim był Janusz Korczak?

Janusz Korczak naprawdę nazywał się Henryk Goldszmit. Był polskim Żydem. Jego ojciec był słynnym warszawskim adwokatem, sam Janusz zaś poszedł w ślady dziadka i najpierw został lekarzem. Znamy go jednak przede wszystkim jako słynnego pedagoga i autora wspaniałych książek dla dzieci i dorosłych. Z pewnością znasz jego książkę (powstał też film) „Król Maciuś Pierwszy” albo „Kajtuś Czarodziej” i „Józki, Jaśki i Franki”.

Biografia Janusza Korczaka

• Już w trakcie studiów zajmował się opieką nad dziećmi podczas letnich obozów.
  • Wyjeżdżał także zagranicę, gdzie poznawał nowe sposoby myślenia o wychowaniu dzieci.
  • Stał się jednym z najsłynniejszych polskich pedagogów, czyli osób, które uczą, jak należy pracować z dziećmi.
  • Zasłynął jako prowadzący Dom Sierot w Warszawie, w którym mieszkały przede wszystkim dzieci żydowskie.
  • Podczas II wojny światowej Korczak do końca nie opuścił swoich podopiecznych i razem z nimi zginął w obozie w Treblince.

źrodło: https://wikikids.pl/kim-byl-janusz-korczak-najwiekszy-przyjaciel-dzieci/