Szkoła w Otmicach obchodzi w 2025 roku piękny i ważny jubileusz – 125 lat swego istnienia!!

Z tej okazji Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców wraz z Gminą Izbicko, Radą Sołecką, Młodzieżową Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Miłośników Otmic powołała dzisiaj- 27.11.24 r. Komitet Organizacyjny przygotowujący obchody tej ważnej dla środowiska lokalnego rocznicy, które odbędą się w dniach 3-4 października 2025 r.

Planujemy otwarcie odnowionej Izby Regionalnej. Przygotowane będą okolicznościowe wystawy poświęcone zbiorom Izby, przeszłości i teraźniejszości naszej szkoły, wydana zostanie książka przedstawiająca historię szkoły oraz dorobek Izby, a także uroczysta gala występami artystycznymi uczniów i zaproszonych wykonawców.

3 października 2025r.- piątek- szkoła w Otmicach

  • uroczystość otwarcia odnowionej Izby Regionalnej „Śląska Izba” w szkole w Otmicach,

  • promocja książki poświeconej 125 letniej historii szkoły,

  • międzypokoleniowa zabawa- „Muzyka łączy pokolenia”

4 października 2025r.- sobota- boisko sportowe

  • msza św. w intencji zmarłych i żyjących uczniów, pracowników szkoły w Otmicach,

  • korowód historyczny,

  • odsłonięcie muralu,

  • zwiedzanie szkoły, wystaw okolicznościowych, pokaz prac konkursowych przedszkolaków i uczniów ZSP w Otmicach,

  • spotkanie zaproszonych gości i absolwentów w namiocie (boisko sportowe): wystąpienia zaproszonych gości, przedstawienie jubileuszowe przedszkolaków i uczniów ZSP w Otmicach,

  • występy artystyczne zaproszonych zespołów,

  • zabawa, poczęstunek.

 

WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!

KAŻDY, KTO CHCIAŁBY WESPRZEĆ NASZ JUBILEUSZ MOŻE DOKONAĆ WPŁATĘ NA KONTO: Stowarzyszenie Miłośników Otmice, ul. Ks. Kampki 3, Otmice

97 8907 1076 2006 5000 4726 0001

(z dopiskiem: „125 lat szkoły w Otmicach”)

O naszych pracach będziemy informować na bieżąco! Obserwujcie nasz profil fb oraz stronę Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Otmicach!