9.05.2022r. wspólnie z Punktem EUROPE DIRECT Opole działającym przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, Zespołem Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Otmicach oraz europejskimi sieciami w regionie: Team Europe oraz EURES w ramach projektu Unia Europejska w województwie opolskim dzieci w naszej szkole obchodziły Dzień Europy. 

Świętowanie na boisku szkolnym zapoczątkowało uroczyste odśpiewanie "Ody do radości" wraz z barwnym korowodem. Każda klasa reprezentował kolorami jeden wybrany przez siebie kraj Europy. Kolejnym punktem programu było wypuszczenie gołębi pokoju, jako symbol solidarności z Ukrainą. Za pomoc w przygotowaniu dziękujemy Mateuszowi Joszko. Uczniowie naszej szkoły mające swoje korzenie na terenie Ukrainy przedstawili odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto przyjąć Ukrainę do Unii Europejskiej.

W programie były też spotkania uczniów z ekspertami sieci Team Europe, z którymi Europe Direct Opole współpracuje – dr. Błażejem Chorosiem i Tobiaszem Gajdą. Pierwsze spotkanie przybliżyło dzieciom zagadnienia związane z ochroną środowiska. Pan Tobiasz Gajda przedstawił uczniom zagadnienia związane z cyberprzestępczością oraz polityką młodzieżową Unii Europejskiej. 

Poniżej krótka relacja.