Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Tradycyjny Sad" tradycyjnysad.pl , stworzonego "z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. [...] Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie". Projekt realizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
Dotychczas nasza szkoła podjęła szereg działań w ramach etapu I, w którym to ostatecznie, po ocenie komisji konkursowej, mamy nadzieję zdobyć grant na zakup drzewek starych odmian. Głosowaniem uczniów całej szkoły wybraliśmy czereśnie 🍒🍒🍒Pani Dyrektor zadeklarowala, że na własny koszt zakupimy również jabłonie - dziękujemy! W konkursie główne zadania należą do uczniów. W skład naszego zespołu wchodzą:
Łucja Kubis, Ania Woźnica, Wiktoria Pawlaczek, Weronika Skrężyna, Victoria Piorrek, Hania Miecznik, Nicole Sagawe, Jasmina Kaczmarek, Justyna Włodarczyk, Rafał Larisz, Marcel Błaszczyk, Oliwia Nieświec - to więcej uczniów, niż mogliśmy oficjalnie zarejestrować, ale każdy z nich chce nas wspomóc 🙂 Koordynatorką projektu jest p.Fabiola Malorny-Bigas, a wspierają nas Pani Dyrektor Jolanta Lamm oraz p. Marzena Ostapiuk, nauczycielka biologii.
Zdjęcie wykonane przez tatę naszego ucznia, Rafała Larisza, przedstawiające teren szkoły z lotu ptaka. W planach jest usunięcie jednego ze starych drzew w okolicach miejsca, w którym ma powstać nasz mini-sad.
 
Załączamy kilka zdjęć.
Udostępniajcie nasz post z Facebook 🙏, by jak najwięcej osób dowiedziało się o inicjatywie FBOŚ i naszej szkoły 😊 Trzymajcie kciuki za otrzymanie przez nas grantu i możliwość przystąpienia do etapu II.